0532 799 59 42
0262 333 00 88
İLETİŞİM
PETEK TEMİZLİĞİ
KOMBİ BAKIMININ FAYDALARI
YARARLI BİLGİLER
İZGAZ ACİL 187
FATURALARINIZI DÜŞÜRÜN
KALİSTO KOMBİ KART
DOĞALGAZ FİYATLARI
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
KLİMA SERVİSİ

Viessmann Kombi Arıza Kodları

 

FARKOM MÜHENDİSLİK

05327995942

02623330088

Adres : inönü cad. no:57b(şok market yanı)İZMİT

 

VİESSMANN KOMBİ HATA KODLARI

Viessmann Kombi Hata Kodları / Hata Kodları / Anlamları / Çözümleri
 Bu makalemizde Viessmann kombi kullanan okuyucularımıza Viessmann Kombi'sinde ekrana gelen Hata kodlarının ne anlama geldiğini açıklayacağız.

Viessmann kombi Hata kodları ve anlamları yazımızda detaylı olarak bilginize sunulmaktadır;

F2 HATA KODU: Viessman kombinizde F2 Hata kodu'nu gördüğünüzde bu Hatanın sebebi brülörden kaynaklanır. Bu Hataya ile birlikte limit termostat atmış olabilir. Bu Hata ile karşılaşıldığında kullanıcı müdehale edemez. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F2/F3 HATA KODU: Viessman kombinizde F2/F3 Hata kodu'nu gördüğünüzde brülör çalışıyorken cihazın alev almış durumda olduğunu göstermektedir. Ateşleme elektrotlarının veya iyonizasyonunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu Hata ile karşılaştığınızda Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F4 HATA KODU: Viessman kombinizde F4 Hata kodu'nu gördüğünüzde cihazın ateşleme işlemini gerçekleştirdiğini ama alevi algılayamadığından dolayı sönerek cihazın çalışmasını durdurduğunu gösterir. Gaz valfinin, iyonların, ateşleme elektrotlarının veya elektronik kartın kontrol edilmesi için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F30 HATA KODU: Viessman kombinizde F30 Hata kodu'nu gördüğünüzde kaloriferlere ısı gitmesinde etkili olan NTC sensöründe Hata olduğunu göstermektedir. Bu durumda kaloriferlerden ısı alınamayabilir. Bu sorunun çözümü Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F51 HATA KODU: Viessman kombinizde F51 Hata kodu'nu gördüğünüzde sıcak suyun gelmesinde etken olan NTC sensörünün kısa devre yaptığı veya sensörde farklı bir Hata oluştuğu anlamına gelir. Buna bağlı olarak kombi sıcak su akıtamaz. Hatanın giderilmesi için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

 

B0/B8 HATA KODU: Viessman kombinizde B0/B8 Hata kodu'nu gördüğünüzde baca sistemi Hatası ile alakalıdır. Baca gazı sensörün de temassızlık veya kısa devre olduğunu göstermektedir.  Bu durumda NTC sensörü elektronik kart tarafından algılanamaz. Hatanın giderilmesi için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F38 HATA KODU: Viessman kombinizde F38 Hata kodu'nu gördüğünüzde kaloriferlere sıcaklık veren NTC'de temassızlık olduğunu göstermektedir. Temassızlık nedeniyle elektronik kart sensörü göremez ve kaloriferler ısınmaz. Sensör deki temassızlığın giderilmesi için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.
VİTOPEND 111 VİESSMANN KOMBİ HATA KODLARI

Vitopend 111 Viessmann Kombi ekranında  '' Bar'' ve ''Psi'' uyarısı yanıp sönüyor ise gaz bağlantı basıncının düşük olduğunu göstermektedir.Kombi kullanıcıları bu durumda müdahale edemez. Hatanın giderilmesi için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

10/18 HATA KODU: Viessman kombinizde 10/18 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizin dış hava sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre gibi sorunlarının olduğu anlamına gelir.Dış hava sensörü kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştırmaktadır. Dış hava sıcaklığını ölçme ve karta bildirmede görevli olan sensörde sıkıntı olduğu için değişimi gerekebilir. Hatanın giderilmesi için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

30/38 HATA KODU: Viessman kombinizde 30/38 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizin kazan ısı sensörü temassızlık veya kısa devre yaptığında cihazınız 30/38 Hata kodunu vermektedir. Böyle bir durumda kaloriferler ısı sağlamaz ve sensör değişimi gerekebilir. Hatanın giderilmesi için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

50/58 HATA KODU: Viessman kombinizde 50/58 Hata kodu'nu gördüğünüzde  boylerin ısı sensöründe temassızlık veya kısa devre yapması sebebi ile sıcak su alamayacağınız Hata kodudur. Tüketici böyle bir durumda Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız..

51/59 HATA KODU: Viessman kombinizde 51/59 Hata kodu'nu gördüğünüzde  sıcak su sensöründe kısa devre oluştuğunda ya da kısa devre olduğunda bu uyarı kodu belirmektedir. Böyle bir durum varken kombiniz sıcak su sağlayamaz ve sensörün değişimi olabilir. Tüketici bu durumda müdahale edemez. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

OC HATA KODU: Viessman kombinizde OC Hata kodu'nu gördüğünüzde  , kombinizin girişi olan voltajlarda düşüklük olduğunu belirtir. OC Hata kodu ekranda olduğu müddet kombiden verim alınamayabilir. Voltajlar yükseldiğinde kombiniz düzene girecektir. Fakat bu sıkıntı sürekli yaşanırsa kombinizin beyninde zarar meydana gelebilir.Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.. Servis tarafından da kombi regülatörü takılıp, voltaj sorunlarına son verilmelidir.

VİESSMANN KOMBİ HATA KODLARI VİTOPEND 111 KOMBİ KODLARI, VİTOPEND HATA KODLARI

VİTOPEND 111 HATA KODLARININ AÇIKLAMALARI

OE HATA KODU: Viessman kombinizde OE Hata kodu'nu gördüğünüzde   bilhassa bacalı kombilerde baca çekişi kontrolünün devreye girdiğini belirten Hata kodudur. Bu durumda tüketici bir süre kadar beklemelidir. Göstergede hala aynı sorun gözüküyor ise bu vaziyette baca ile ilgili sorun yaşanıyor diyebiliriz.

F3 HATA KODU: Viessman kombinizde F3 Hata kodu'nu gördüğünüzde  brülörün devreye giriş sırasında kombinin ateşleme sistemi alev ikazı vermeye başlamış vaziyettedir. Kombiye birkaç defa reset atılmalıdır. Sorun devam ediyorsa Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F5 HATA KODU: Viessman kombinizde F5 Hata kodu'nu gördüğünüzde brülör çalışma vaziyetinde iken prosestat açılmıyor veya ateşleme düzeyi hız yüküne geldiği vakit de prosestat kapanmıyor. Tüketicinin yetkili servis ile irtibata geçmesi ve kontrolün sağlanması lazımdır.

 FC HATA KODU: Viessman kombinizde FC Hata kodu'nu gördüğünüzde modül ventilinin kumanda oturumuda Hata mevcut anlamına gelir. Ve elektronik kartta da sorun Olabilir. Tüketici bu durumu servise bildirmelidir.

F9 HATA KODU: Viessman kombinizde F9 Hata kodu'nu gördüğünüzde brülörün Hataya geçtiğini belirten F9 ikazında hız geri bildirimi olmadığı için brülör Hata verir. Tüketicinin müdahale edebileceği bir durum değildir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F6 HATA KODU: Viessman kombinizde F6 Hata kodu'nu gördüğünüzde baca çekiş kontrolü 24 saat içerisinde on kez devreye girme işlemini tamamlamış. Bu mesele devam ettiği takdirde baca çekimi işlemini gerçekleştiremiyor olabilir. Tüketici bu durumda kendisi müdahale etmemeli Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

B0/B8 HATA KODU: Viessman kombinizde B0/B8 Hata kodu'nu gördüğünüzde   baca gazı sensörü kısa devre yaptığında ya da hissedilmediğinde cihazın ekranında görünen Hata kodudur. Tüketici böyle bir vaziyette cihaza müdahale etmemeli ve Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F8 HATA KODU: Viessman kombinizde F8 Hata kodu'nu gördüğünüzde gaz valfinin normalinden daha geç kapandığını belirleyen F8 Hata kodudur. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.Kendisi müdahale etmemelidir.

VİTODENS 100 VİESSMANN KOMBİ HATA KODLARI

0B HATA KODU: Viessman kombinizde 0B Hata kodu'nu gördüğünüzde vitodens 100 kombi ekranında bu ısıtma kodu belirdi ise ısıtma debisinin suyu düşük diyebiliriz. Eşanjör hava yaptıysa veya su akış sensörü Hatalandı ise cihaz Hata verebilir. Bu durumda tüketici kendisi müdahale etmemelidir ve Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

A9 HATA KODU: Viessman kombinizde A9 Hata kodu'nu gördüğünüzde oda termostatı ile bağlantının kurulamadığı gösteren A9 Hata kodudur. Tüketicinin kendi müdahale etmemesi gerekir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

E4 HATA KODU: Viessman kombinizde E4 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombi ekranında görünen Hata besleme gerilim sorunu olduğu anlamındadır. Bu vaziyette şebeke adaptöründe sorun olduğunu anlarız. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

B5 /E5/F0 HATA KODU: Viessman kombinizde B5 /E5/F0 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombide dahili iç Hatanın olduğunu belirten Hatadır. Bu durumda kombi resetlenmelidir. Reset sonrası kombide halen düzelme görülmez ise tüketici kendisi müdahale etmemeli Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

E6 HATA KODU: Viessman kombinizde E6 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinin su basınının düşük olduğu göstermektedir. Kombinin ihtiyacı olan suyu 1,5 bar değerinde basarsanız kombiniz tekrar çalışacak sorununuz çözümlenecektir.

F7 HATA KODU: Viessman kombinizde F7 Hata kodu'nu gördüğünüzde, su basınç sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Tüketicinin kendi müdahale etmemesi gerekir. Sensörün değişimi gerekebilir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

FA HATA KODU: Viessman kombinizde FA Hata kodu'nu gördüğünüzde fan motorunun devamlı çalıştığı durması gerektiği yerlerde durmadığını belirten Hatadır. Bu vaziyette fanın rulmanları dağılmış ya da motorunda bir problem oluşmuş anlamına gelir. Tüketicinin kendi müdahale etmemesi yakın zamanda Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

FE HATA KODU: Viessman kombinizde FE Hata kodu'nu gördüğünüzde tüm parçaların bağlantılı olduğu elektronik kartta sorun oluştuğunda ya da elektronik kart devreye girmediğinde kombi ekranında FE Hata kodu belirir. Bu durumda kombinin fişi takılı olmayadabilir. Kombinin fişini kontrol edin. Fiş takılı ve herhangi bir sıkıntı görünmüyor ise sorun elektronik kartta Olabilir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

FD HATA KODU: Viessman kombinizde FD Hata kodu'nu gördüğünüzde kombide elektronik kart da sorun olduğu anlamına gelen Hatadır. Elektronik kartın tamiri ya da değişimi olabilir. Tüketici kendi müdahale edemez. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

OF HATA KODU: Viessman kombinizde OF Hata kodu'nu gördüğünüzde viessmann vitodens 200 kombi ekranında görüldüğünde kombinizin bakım zamanı gelmiş demektir. Tüketici kombi bakımını yaptırmak için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

20/28 HATA KODU: Viessman kombinizde 20/28 Hata kodu'nu gördüğünüzde kontrol işleminin gidiş ısı sensörü olmaksızın devam ettiğini belirten Hatadır. Bu vaziyette sıcaklık sensöründe kısa devrede olabilir. Temassızlık da olabilir. Tüketicinin    kendisi müdahale etmemeli ve Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

VİESSMANN KOMBİ VİTODENS 200 KOMBİ HATA KODLARI, VİTODENS 200 HATA KODLARI

VİTODENS 200 HATA KODLARI'NIN ANLAMLARI

40 HATA KODU: Viessman kombinizde 40 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinin ısıtma devresinin sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre yaptğını belirtir. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir. Tüketici kendisi müdahale etmemesi lazımdır. Yetkili servisden destek almasını öneririz.

48 HATA KODU: Viessman kombinizde 48 Hata kodu'nu gördüğünüzde karışım vanalı ısı devresinde gidiş ısı sensöründe temassızlık ya da bağlantıda kopma vardır. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis ile görüşmesi gerekmektedir.

59 HATA KODU: Viessman kombinizde 59 Hata kodu'nu gördüğünüzde sıcaklık çıkış sensöründe temassızlık olduğunu göstermektedir. Bu durumda sensörün değişimi gerekebilir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

50/51/58 HATA KODU: Viessman kombinizde 50/51/58 Hata kodu'nu gördüğünüzde vitodens 200 kombinin sıcaklık, besleme ya da konfor sensöründe oluşan temassızlık ya da kısa devre olduğunda kombimizde bu uyarılar görülür. Bu tip durumlarda sensör değişimi gerekebilir. Tüketici kendisi müdahale etmemeli ve Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

93/9B HATA KODU: : Viessman kombinizde 93/9B  Hata kodu'nu gördüğünüzde, vitodens 200 kombide sensörlerde temassızlık ya da kısa devre olduğun da ortaya çıkan Hatadır. Tüketicinin kendi müdahale etmemesi ve Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

B1 HATA KODU: Viessman kombinizde B1 Hata kodu'nu gördüğünüzde,  viessmann kombide brülör işletmesi blokaj sorunu olduğunu gösteren ikaz kodudur. Tüketici bu durumda kendisi müdahele etmemeli ve Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

A7 HATA KODU: Viessman kombinizde A7 Hata kodu'nu gördüğünüzde,, vitodens 200 kombide kullanım ünitesinde sorun olduğunu gösteren Hatadır.  Bu vaziyette kontrol işletme Hatası söz konusudur. Tüketicinin soruna çözüm bulması için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

B7 HATA KODU: Viessman kombinizde B7 Hata kodu'nu gördüğünüzde, vitodens 200 kombide kazan kodlama fişi takılı olmadığını belirten sorundur. Bu Hata kodunu aynı zamanda yanlış takılma durumunda verebilir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

BC/BD HATA KODU: Viessman kombinizde BC/BD Hata kodu'nu gördüğünüzde, vitodens 200 kombinin oda termostatı ile bağlantı kuramadığını gösteren Hata kodudur.Bu durumda kombi ile oda termostatı arasında bağlantı sorunu olduğunu anlarız. Tüketici bu durumu çözmesi için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

BA HATA KODU: Viessman kombinizde BA Hata kodu'nu gördüğünüzde, vitodens 200 kombide karışım vanası sıcaklık devresinin bağlantı setinde bağlantı kopukluğu olduğu anlamına gelir. Tüketicinin kendi müdahale de bulunacağı bir durum değildir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

 

BE HATA KODU: Viessman kombinizde BE Hata kodu'nu gördüğünüzde vitodens 200 kombinin oda termostatı bağlantısını Hatalı yapıldığında ya da kodlama Hatası olduğunda uyarı vermektedir. Bu vaziyette oda termostatı vitotrol ile iletişimini sağlayamadığını anladır. Tüketici servis ile görüşüp oda termostatı kontrolünü yaptırması gerekir.

C2 HATA KODU: Viessman kombinizde C2 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinin güneş enerjisi sensörü ile bağlantı kuramadığını belirten C2 Hata kodudur. Bu durumda sensörün değişimine gerek olabilir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

BF/CF HATA KODU: Viessman kombinizde BF/CF Hata kodu'nu gördüğünüzde iletişim modülünün Hatalı bağlandığını bildiren Hatadır. Tüketici bu durumda kendisi müdahalede bulunmamalı ve Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

C6/C7 HATA KODU: Viessman kombinizde C6/C7Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizde mevcut olan ve Kombinizin devir daim işlemini yapan pompasında problem olduğunu ya da iletişim Hatası olduğunu gösteren Hata kodudur. Tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

CD HATA KODU: Viessman kombinizde CD Hata kodu'nu gördüğünüzde vitocom 100'de bilgi alış verişinin gerçekleşmediğini iletişim probleminin yaşandığını belirten Hatadır. Tüketici bu problemi çözümlemek için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

DA/DB HATA KODU: Viessman kombinizde DA/DB Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizin oda sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre yaptığını belirtir. Bu vaziyette kontrol işletmesi odanın sıcaklığından bağımsız durumda olucaktır. Muhakkak Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız. Tüketici kendisi müdahalede bulunmamalıdır.

CE HATA KODU: Viessman kombinizde CE Hata kodu'nu gördüğünüzde vitodens 200 kombinizde harici ek bağlantı modününde bağlantı kopukluğu olduğunu göstermektedir. Bu sorundan dolayı modül den bilgi alınamaz. Tüketici bu durumda Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

DD/DE HATA KODU: Viessman kombinizde DD/DE Hata kodu'nu gördüğünüzde vitodens 200 kombinizin oda sıcaklığının bağımsız olduğu durumda kontrol devresinin sıcaklık sensöründe temassızlık olduğunu gösteren Hatadır. Tüketici sorunu çözümlemesi için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız..

B4/B5/E5/FO/FF HATA KODU: Viessman kombinizde B4/B5/E5/FO/FF Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizin iç Hata sorunu yaşattığında cihazınızın ekranında bu Hata kodlarından biri yer Alacaktır. Tüketici bu Hata kodlarından herhangi birine denk geldiğinde Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F9/FA HATA KODU: Viessman kombinizde F9/FA Hata kodu'nu gördüğünüzde brülörün devreye girmesi ile fan devrinin düşük olduğunu belirten Hata kodudur. Tüketici bu durumda Kombi Servisi arayıp yardım almalıdır.

A8 HATA KODU: Viessman kombinizde A8 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinin devir daimini sağlayan pompada sıkıntı yaşandığında ya da en düşük debi değerlerine erişemediğinde cihazınızın ekranında Hata kodu görülmektedir. Tüketicinin bu problemden kurtulması için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

VİESSMANN KOMBİ VİTODENS 222 HATA KODLARININ AÇILIMLARI

BO HATA KODU: Viessman kombinizde BO Hata kodu'nu gördüğünüzde baca gazındaki sıcaklığı ölçme görevinde olan sensörde temassızlık ya da kısa devre olduğundan cihazınızın ekranında BO Hata kodu ile karşılaşılır. Sensör değişimi gerekebilir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

B4 HATA KODU: Viessman kombinizde B4 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizin sıfır derece dış hava ısısına göre dahili Hata meydana geldiğini gösteren Hata kodudur. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

B1/B5 HATA KODU: Viessman kombinizde B1/B5 Hata kodu'nu gördüğünüzde teslimat işlevine göre kullanım ünitesinde iletişim aksaklığını ya da dahili Hata olduğunu gösteren Hata kodlarıdır. Tüketici Hata kodlarından biri ile karşılaştığında Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

B8 HATA KODU: Viessman kombinizde B8 Hata kodu'nu gördüğünüzde baca gazı ısı sensöründe temassızlık ya da kısa devre olduğunda Kombinizin ekranında görünen Hata kodudur. Bu vaziyette sensör değişimi olabilir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

BF HATA KODU: Viessman kombinizde BF Hata kodu'nu gördüğünüzde lon iletişim modülün de Hata olduğunu gösteren BF Hata kodudur. Sorunu çözümlemek için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

BC HATA KODU: Viessman kombinizde BC Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinin ısıtma devresi 1 aynı zamanda 2 deki uzaktan kumanda oda termostatı ile iletişim sıkıntısı yaşadığından dolayı Hata kodu belirmektedir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

C4 HATA KODU: Viessman kombinizde C4 Hata kodu'nu gördüğünüzde vitodens 222 kombi Hata kodunu ekranda görüyorsanız open therm ek bağlantı orantısı sağlayan modül ile iletişim sıkıntısı meydana geliyor demektir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

C6 HATA KODU: Viessman kombinizde C6 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizin sıcaklık devresi 1 aynı zamanda 2 deki devir kontrolü harici sıcaklık devresi devir daim pompasında iletişim sorunu yaşandığı göstermektedir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

C5 HATA KODU: Viessman kombinizde C5 Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizin sirkülasyonunu sağlayan pompasında sıkıntı olduğunu gösteren Hatadır. Tüketici bu durumda müdahalede bulunamaz. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

DA HATA KODU: Viessman kombinizde DA Hata kodu'nu gördüğünüzde kontrol işletme devresinin oda sıcaklığından bağımsız şekilde devreye girmesi durumundan beliren Hatadır. Bu durumda karışım vanasız sıcaklık devresi 1 ya da 2 nin sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre Olmuş diyebiliriz. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

E5 HATA KODU: Viessman kombinizde E5 Hata kodu'nu gördüğünüzde vitodens 222 kombi alev güçlendiricisinin sıkıntılı olduğunu belirten E5 Hata kodudur. Bu durumda kombiniz alev almıyor demektir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

DD HATA KODU: Viessman kombinizde DD Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizin oda sıcaklığından bağımsız olan ısıtma devresi 1 ya da 2 nin sıcaklık sensöründe kesinti olduğunu göstermektedir. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

E8 HATA KODU: Viessman kombinizde E8 Hata kodu'nu gördüğünüzde iyon akımının yeterli olmadığını göstermektedir. Kombiniz bu durumda ateşleme işlemini yapamayabilir. Tüketici bu vaziyette kendi müdahalede bulunmamalıdır. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

EE HATA KODU: Viessman kombinizde EE Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizde brülör devreye giriyor fakat alev alma sinyali zayıf Kaldığını göstermektedir. Bu vaziyette Kombinizden verim alamazsınız. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

E9/EA/EC HATA KODU: Viessman kombinizde E9/EA/EC Hata kodu'nu gördüğünüzde kalibrasyon esnasında iyon akımı yeterli mesafede olmadığını göstermektedir. Bu durumda tüketicinin kendi müdahale edemez. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

ED/FO HATA KODU: Viessman kombinizde ED/FO Hata kodu'nu gördüğünüzde kombinizde brülörün Hataya geçtiğini ve dahili iç Hatanın oluştuğunu göstermektedir. Sorunu çözmek için Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

FF HATA KODU: Viessman kombinizde FF Hata kodu'nu gördüğünüzde, vitodens 222 kombi ekranında dahili Hata olduğunda ya da reset tuşu devre dışı olduğunda belirir. Bu vaziyette tüketici bir müddet beklemeli. Hala sorun devam ediyor ise Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

F1 HATA KODU: Viessman kombinizde F1 Hata kodu'nu gördüğünüzde baca gazının emniyet termostatını aştığını belirtir. Bu vaziyette brülörün Hata verdiğini görebiliriz. Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

EF HATA KODU: Viessman kombinizde EF Hata kodu'nu gördüğünüzde, alevin oluşmasından sonra düzelme ihtimali olan bir sorundur. Sorun düzelmezse Kombi Servisi arayıp yardım almalısınız.

 

 

KOMBİ NEDİR ?BİLMEDİKLERİMİZ
İZMİT PROTHERM LEOPARD
SOBA SERVİSLERİ
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
DOĞALGAZ FİYATLARI
Kombi Servisi Verdiğimiz Markalar
İZMİT BAYMAK KOMBİ SERVİSİ
İZGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ
KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ
Kombi Hata Kodları