0532 799 59 42
0262 333 00 88
İLETİŞİM
PETEK TEMİZLİĞİ
KOMBİ BAKIMININ FAYDALARI
YARARLI BİLGİLER
İZGAZ ACİL 187
FATURALARINIZI DÜŞÜRÜN
KALİSTO KOMBİ KART
DOĞALGAZ FİYATLARI
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
KLİMA SERVİSİ

Petek Temizliğinin Faydaları

PETEK TEMİZLİĞİ

Evinde iş yerlerinde petekleri ısıtmayan kullanıcıların genellikle başvurduğu yöntem petek temizliğidir. Peteklerimizde ısınma sorunu yaşadığımızda ve faturalar haddini geçince farklı farklı yöntemler deneriz. Bu tip sorunları engellemek için düzenli petek temizliği yaptırmak gerekir. Özellikle kış aylarında petek temizliği, petek kontrollerinin yapılması çok önemlidir.

Petek Temizliği Neden Yapılır?

1) Evlerimizi istediğimiz zaman sorunsuz şekilde ısıtmak için yapılır, bu durumda petek ve tesisatlarının verimli çalışması gerekmektedir.

2) Evdeki mevcut ısıyı korumaktır, bu da ısı yalıtım ve mantolama yapılarak olur.


Petekler Neden Isınma Problemi Yaşar?

1) Kombilerimizin filtrelerinin zaman içerisinde kir ve pasla dolması sebebi ile tıkanması sonucu çıkan sorunlardan dolayı peteklerimiz ısınmayabiliyor. Filtrenin tıkanması durumunda kombilerimizin düzgün çalışmaması petekleri su gitmesini engeller.

2) Petek tesisatı içinde kullanılan su zamanla kirlenir ve akışkan özelliğini kaybeder ve kombiniz devir daim işlemini yapmakta zorlanmaya başlar böylelikle sıcak su rahat bir şekilde borulardan akamaz. Durum böyle olunca ısınmak için dereceyi yükselttiğimizde ise oldukça fazla gelen faturalar ile karşılaşırız. Bu tip durumlar ile karşılaşmamak için muhakkak kombi ve petek temizliği yaptırılmalıdır.


Petek Temizliği Faydaları / Yararları Nelerdir?


1) Bilinçli ve sağlıklı yapılan petek temizliği size büyük bir oranda tasarruf sağlamaktadır.

2) Peteklerin tıkanmasına sebep olan tortu ve pislikler temizlendikten sonra kısa sürede ve daha tasarruflu ısınmanızı sağlar.

3) Düzenli temizlenmeyen petekler ısınmak için daha fazla enerji harcar ve üstelik düzgün ısıtmaz. Temizliği yapılan petekler ile kolayca ısınmak mümkündür.

4)  Peteklerin iç kısımları tamamen temiz olacağı için kullanım ömrü de uzar.

5)  Petek temizliği fiyatları piyasanın aksine Kocaelikombiservisi.com da çok daha uygundur ve uzman kadromuz sayesinde bu tip sorunlardan rahatlıkla kurtulup kış aylarını sıcacık geçirebilirsiniz.


Petek Temizliğinin Faydaları

Yüksek gelen doğalgaz faturalarına rağmen yeterince ısı vermeyen petekler başınıza dert açıyor değil mi? Petek temizliği sayesinde faturanızdan % 30 oranda tasarruf edebileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle soğuk kış günlerinde ısınmak için kombinin ayarıyla oynayıp daha yüksek bir seviyeye çekiyoruz.

Isı ayarına yüklenmemiz faturaların kabarmasına yol açıyor. Peteklerinizi temizletmek gibi basit bir işlem sayesinde daha fazla tasarruf ederek çok ısınmanız artık mümkün.

Zamanla çok kullanıma bağlı olarak peteklerin içinde tortular oluşur, pislikler suda çamurlaşmaya ve tıkanıklıklara yol açar. Su miktarındaki kireç fazlalığı da kireçlenmelere, taşlaşma görülmesine neden olur. Peteklerin içindeki su düzgün bir devirdaim yapamadığından ısınma işlevini doğru bir şekilde gerçekleştirememektedir. Bu da harcadığınız doğalgaz miktarından daha az ısındığınızı hissetmenize neden olur.

4-5 yıldır kullandığınız kalorifer tesisatınızı ve kombi-kazanınızı temizletmenin size sağladığı kazancı temizlik yapıldığı anda kendiniz görecek ve temizleme işlemine ödediğiniz rakamı iki aylık yakıt faturanızdan amorti edeceksiniz.

        Petek temizliği ile;

  • Kireç ve kirler yok olur.
  • Isı iletimi ve verimi daha yüksek olur.
  • %30 civarında yakıt tasarrufu sağlanır.
  • Tüm su sistemini alkalize eder.
  • Çalışan tüm cihaz ve tesisatın ömrü uzar.
  • Bakteri ve mantar oluşumu engellenir.
  • Uzun ömürlü koruma sağlanır.

 

Merkez Adres: Hacıhasan Mah.İnönü Cad.No:57

Şube Adres   : 28 Haziran Mah.Şefkat Sok.No:13

 Telefon : 02623330088 

 Gsm     : 05327995942                                                                        İZMİT/KOCAELİ

 

KOMBİ NEDİR ?BİLMEDİKLERİMİZ
İZMİT PROTHERM LEOPARD
SOBA SERVİSLERİ
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
DOĞALGAZ FİYATLARI
Kombi Servisi Verdiğimiz Markalar
İZMİT BAYMAK KOMBİ SERVİSİ
İZGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ
KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ
Kombi Hata Kodları