0532 799 59 42
0262 333 00 88
İLETİŞİM
PETEK TEMİZLİĞİ
KOMBİ BAKIMININ FAYDALARI
YARARLI BİLGİLER
İZGAZ ACİL 187
FATURALARINIZI DÜŞÜRÜN
KALİSTO KOMBİ KART
DOĞALGAZ FİYATLARI
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
KLİMA SERVİSİ

Petekler Ne Zaman Temizlenmeli?

FARKOM MÜHENDİSLİK

KOMBİ SERVİSİ

05327995942

02623330088
 

1) PETEK TEMİZLİĞİ KAÇ YILDA BİR YAPILIR?

Petek temizliğinin yapılma sıklığı ile ilgili zorunlu bir süre yoktur. Petek temizliğinin yapılması gerektiği zamanı peteklerinizin üst kısmı ve alt kısmı arasındaki ısı farkının hissedilir derecede artmış olduğu zaman anlarsınız.

Peteklerinizin üst ve alt kısmındaki ısı farkı 3 veya 4 derece olması normal fakat bu fark 10 - 13 derecelere çıkıyorsa petek temizliği sırası gelmiştir.


DİKKAT EDİLECEK HUSUS

Her zaman peteklerinizin üst sıcaklığı alt sıcaklığından fazla olduğu zamanlar da geçerlidir. Karıştırılmaması gereken peteğin üstü soğuk altı sıcak ise peteğinizde hava var demektir. Bunu petek pürjöründen siz de atabilirsiniz.

2) PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRACAĞIMIZ FİRMAYI NASIL BELİRLERİZ?

Petek temizliği yaptıracağımız firmayı belirlerken dikkat etmemiz gereken öncelikle kurumsal olması ve İZGAZ sertifikasına sahip olması, özellikle yerel firma olması gerekmektedir. Kesinlikle merkezi il dışı olan firmalar ile çalışmamalısınız ve fiyatı piyasanın çok altında olan firmalar kaliteli ve güvenilir olma ihtimali sıfıra yakındır. Unutmayın kalitenin bir bedeli vardır, petek yıkama ve kombi bakımının 100-150 TL gibi rakamlara yapılması imkansızdır. Günümüzde petek yaptıracağınız firmayı belirlerken mutlaka sabit bir mağazası olan size tecrübeli usta gönderebilecek firmalarla çalışın. Bu noktada biz Kocaeli Kombi Servisi (Farkom Mühendislik) olarak sizlere tecrübeli teknik servis ustası yönlendiriyoruz. Aşırı reklam veren firmalardan kaçının. Aşırı uygun fiyat veren firmalardan uzak durun. Kaliteli ürünün maliyeti yüksektir.

3) PETEK TEMİZLİĞİNİ HERKES YAPABİLİR Mİ?

Petek temizliğini herkes tabiki yapamaz. Her işin olduğu gibi petek temizliğinin de püf noktaları vardır. Günümüzde Kasap-Boyacı vitrinlerinde bile Petek Temizliği Yapılır yazılarına rastlıyoruz. Gidip 1500 TL'ye petek yıkama makinası alıp emeklisi, fabrikada çalışan alakasız birçok kişinin SÖZDE petek temizliği yaptığını duymaktayız.

Tüketiciler Nerede Yanlış Yapıyor?
a) Tüketiciler petek yıkama makinasını gördüklerinde o işi yapan kişinin oldukça profesyonel olduğunu, cihaz getirdiği için çok iyi bir usta olduğunu sanıyorlar. Bu çok yanlış bir karar, önemli olan uzun vadede gerçekten iyi ısınıyor musunuz ve 1 sene sonra sistemdeki kimyasalın tam atılamadığı için asit kombi ve peteklerinize verdiği zarara tanık olacağınızdır. Kombi bakımı hariç petek temizliği en az 1 saat sürmelidir. İyi bir petek temizliğinin 1 saatten az sürmesi mümkün değildir. Petek temizliği sonunda koruyucuya para alınmakta ( biz Kocaeli Kombi Servisi (FARKOM MÜHENDİSLİK) olarak koruyucudan ücret almamaktayız.) Petek temizliğinizin iyi yapıldığını hemen anlayamazsınız bu nedenle muhakkak güvenilir bir firmadan destek almalısınız.


Petekler Ne  Zaman  Temizlenmeli ?

Petekler kombi ve kalorifer kullananların ısınmalarını sağlayan parçalardır. Sistem peteklerin içerisindeki suyun kombi ve kalorifer yardımıyla ısıtılarak, ortamın ısınmasını sağlamak şeklinde gerçekleşir.

Zaman içerisinde peteklerdeki su tesisata zarar vermeye başlar. Peteklerin içerisindeki su sebebiyle kireçlenme, tortu birikimi ve çamur birikimi olur. Bu kalıntılar temizlenmezse, ısınmada problemler yaşamamız muhtemeldir. Bu sorun sadece ısınmayla kalmayıp, maddi açıdan külfete sebep olur. Isınma amacıyla kombi ve kaloriferlerde kullandığımız yakıt cinsi ne olursa olsun, daha fazla tüketmemize, dolayısıyla daha fazla para harcamamıza neden olur. Bu sebeple peteklerimizi belli periyotlarda temizletmemiz gerekir. Petek temizliğinin ne zaman olacağını belirtmek gerekirse, ısınmada sorunlar yaşamayı beklemeden yapmamız uygun olacaktır.

Bazı bölgeler daha soğuk olduğu için kombi ve kaloriferler daha fazla kullanılmaktadır. Bu yörelerde daha sık petek temizliği yapmak uygun olacaktır. Bu süre belki yılda bir defaya bile denk gelebilir. Bazı yöreler ise, daha ılık iklim koşullarına sahip olduğu için, 2 veya 3 yılda bir yapılacak petek temizliği yeterli olacaktır.

Petek temizliği ihtiyacı hissettiğinizde, petek temizliği fiyatları konusunda tereddüt yaşamanız normaldir. Eğer güvenilir ve servis hizmeti olan firmaları tercih ederseniz, size çıkarılan maliyetlerde, gönül rahatlığı ile petek temizliğinizi yaptırabilirsiniz. Bu işlemi yaptıracağınız firmaların kurumsal kimliklerinin olmasına lütfen dikkat ediniz. Çünkü aldığınız hizmetten herhangi bir memnuniyetsizliğiniz olursa, karşınızda muhatap bulmanız açısından son derece önemli bir konudur.

Petek temizliği fiyatları belirlenirken, ısınma amaçlı kullandığınız petek sayısının ve peteklerinizin ne kadar süre kullanıldığı oldukça önemlidir. Petek temizliğini yaptıracağınız firmaya, petek sayınızı ve kullanım alanınızın büyüklüğünü belirtirseniz, petek temizliğinin maliyetlerine daha rahat ulaşabilirsiniz. Yapılacak petek temizliği daha sağlıklı ısınmanızı ve tasarruf etmenizi sağlayacak en önemli etkendir.

Siz bu şekilde bilinçli davranırsanız, çevre temizliğine de katkı sağlamış olacaksınız. Daha fazla yakıt yakmayarak, çevrenin daha az kirlenmesine sebep olacaksınız. Bütün bu saydıklarımız, sağlıklı ısınmanın nasıl olacağını göstermektedir. Bundan sonra peteklerinizin temizliğine dikkat ederek, sıcak ortamlarda yaşamanın önünü açabilirsiniz, karar sizin!

Merkez Adres: Hacıhasan Mah.İnönü Cad.No:57

Şube Adres   : 28 Haziran Mah.Şefkat Sok.No:13

 Telefon : 02623330088 

 Gsm     : 05327995942                                                                        İZMİT/KOCAELİ

 

KOMBİ NEDİR ?BİLMEDİKLERİMİZ
İZMİT PROTHERM LEOPARD
SOBA SERVİSLERİ
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
DOĞALGAZ FİYATLARI
Kombi Servisi Verdiğimiz Markalar
İZMİT BAYMAK KOMBİ SERVİSİ
İZGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ
KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ
Kombi Hata Kodları