0532 799 59 42
0262 333 00 88
İLETİŞİM
PETEK TEMİZLİĞİ
KOMBİ BAKIMININ FAYDALARI
YARARLI BİLGİLER
İZGAZ ACİL 187
FATURALARINIZI DÜŞÜRÜN
KALİSTO KOMBİ KART
DOĞALGAZ FİYATLARI
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
KLİMA SERVİSİ

Demirdöküm Kalisto f4 arızası

Demirdöküm Kalisto Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Sorun: F1 Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu Aşırı Isınma Kilitlenmesi

Çözüm: Bu Demirdöküm Kalisto Arıza Kodunu ekranda gördüğünüz zaman kalorifer devresi su sıcaklığı 100°C üstünde demektir. Aşırı ısı limit termostatı devreye girmiş.

İlk yapılması gereken; kombi altındaki vanalara bakın vanalar kapalı ise açın. Sonra petek vanalarına bakın kapalı ise kapalı ise kalorifer vanalarını açın. Arıza devam ederse cihazı açma kapama düğmesinden kapatıp çok az bekledikten hemen sonra kombinizi tekrar açın. Arızada düzelme olmuyorsa devir daim pompası, ana eşanjör, üç yollu vanada sorun olabilir. Kaloriferlerin temizlenmesi gerekebilir. Demirdöküm Kombi Servisi aramalısınız.

Sorun: F2 Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu Sıcak Su Sensörü Arızası

Çözüm: Bu Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu ekranda görüldüğünde kombiden sıcak su alamazsınız.. Sıcak su sensöründe sorun olabilir, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Arızanın kesin çözümü için Demirdöküm Kombi Servisi aramalısınız.

Sorun: F3 Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu Kalorifer Sensörü Arızası

Çözüm: Bu Demirdöküm Kalisto Arıza Kodunu gördüğünüzde muhtemelen kaloriferleriniz ısınmaz. Arızanın giderilmesi için Demirdöküm Kombi Servisi aramalısınız.

Sorun: F4 Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu Alev Yok Arızası

Çözüm: Cihazın ateşleme yapamadığı anlamına gelir.

Öncelikle gaz giriş vanalarına bakarak açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar açık kombinize gaz geliyor ise açma-kapama düğmesine basarak cihazı kapatın birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Sorunun devam ediyorsa sırasıyla anakart dahil olmak üzere gaz valfi veya elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın kesin tespiti için Demirdöküm Kombi Servisi aramalısınız.

Sorun: F5 Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu Hava Basınç Sensörü Arızası

Çözüm: Bu Demirdöküm Kalisto Arıza Kodunu ekranda gördüğünüzde kombiyi resetleyin düzelme olmazsa servisi arayın. Dışarı çıkan atık gaz boruları yerinden çıkmış ya da gereğinden fazla uzun olabilir. Zamanla fan, prosestat ya da ana kartta arıza meydana gelmiş olabilir. Demirdöküm Kombi Servisi aramalısınız.

Sorun: F6 Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu Dış Hava Sensör Arızası

Çözüm: Her kombide olmayan bir parçadır. Görevi dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak kombiyi çalıştırmak. Bu Demirdöküm Kalisto Arıza Koduyla karşılaştığınızda cihaza müdahale etmeden Demirdöküm Servisini arayın. Dış hava sensörü olan kombilerde; sensör ile birlikte bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Dış hava sensörü olmayan kombilerde ise muhtemel sebep elektrik aksağında olabilmektedir. Demirdöküm Kombi Servisi aramalısınız.

Sorun: F7 Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu Düşük Su Basıncı Arızası

Çözüm: Bu Demirdöküm Kalisto Arıza Kodunu ekranda gördüğünüzde büyük ihtimalle kombinizdeki kalorifer suyu azalmış demektir. Kombi altındaki dolum musluğunu kullanarak kombi su basınç seviyesini 1,5 bar seviyesine getirin. Sonra dolum musluğunu mutlaka kapatın. Muhtemelen Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu ekranda gidecektir. Su basıncı 1,5 bar seviyesinde olduğu halde Demirdöküm Kalisto Arıza Kodu ekrandan gitmediyse servisi aramalısınız. Su basıncı sensörü arızalı olabilir ya da kalolar yerinden çıkmıştır. Demirdöküm Kombi Servisi aramalısınız.

 Demirdöküm kombilerin kalisto modellerinde en çok f4 arızası karşılaşılan hata kodlarından biridirPeki demirdöküm kalisto f4 hatası neden oluşmuş olabliir. demirdöküm kombi kalisto f4 hatası bu arıaza neden oluşmuş olabilir.voltaj dalgalanmaları gaz besleyici komponent veya ısı ölçen parçamızdad sorun oluşmuş olabilir.Servis çağırmadan Kombinizin bar seviyesini kontrol etmeyi ve Kombiye gaz veren gaz vanasının açık olup olmadığına ve daire girişindeki gaz vanasınada bakın bazen gaz tedarikçi firmalar gazı kesmiş olup müşterilerimiz farkında olmamaktadır.bunları yaptığınız halde demirdöküm kalisto f4 hatası düzelmediyde bizi arayabilirsiniz 

.Firmamız kocaeli kombi servisi(farkom mühendislik) olarak bu sorunu hızlı şekilde çözebilceğinizden emin olabilirsiniz.FİRMAMIZ KOCAELİ KOMBİ SERVİSİ(farkom mühendislik İZGAZ SERTİFİKALI TEK  SERVİSTİR.

demirdöküm kalisto f4 hatası

demirdöküm kombi kalisto modelindr sık rastlanan bir arızadır .demirdöküm kombi kalisto f4 hatası bu kombide bakım yapılmaması voltaj dengesizliği ve zamanla parçaların yıpranmasından ortaya çıkabilir.ikombi başta iyonizasyon kalisto kombi  gaz valfi kalisto kombi kart  gibi  parçalardan sıkça rastlanır.kombinizde reset atıp düzelmiyorsa teknik servisi aramanız gerekmeteedir.

 

Adres :İnönü caddesi no:57b izmit

 

05327995942

 

02623330088

f4 hatası kombi

f4 hatası kalisto kombi

f4 hatası demirdöküm 

f5 hatası demirdöküm

f10 hatası demirdöküm

demirdöküm kombi f5 hatası

demirdöküm kombi f10 hatası 

izmit demirdöküm kombi servisi

derince demirdöküm kombi servisi

başiskele kombi servisi f4 hatası

 kartepe demirdöküm f4 hatası 

yarımca demirdöküm f4 hatası

gölcük demirdöküm f4 hatası 

FARKOM MÜHENDİSLİK

ŞUBE1:İNÖNÜ CADDESİ NO:57B İZMİT 

05327995942 

02623330088

 

 

KOMBİ NEDİR ?BİLMEDİKLERİMİZ
İZMİT PROTHERM LEOPARD
SOBA SERVİSLERİ
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
DOĞALGAZ FİYATLARI
Kombi Servisi Verdiğimiz Markalar
İZMİT BAYMAK KOMBİ SERVİSİ
İZGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ
KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ
Kombi Hata Kodları