0532 799 59 42
0262 333 00 88
İLETİŞİM
PETEK TEMİZLİĞİ
KOMBİ BAKIMININ FAYDALARI
YARARLI BİLGİLER
İZGAZ ACİL 187
FATURALARINIZI DÜŞÜRÜN
KALİSTO KOMBİ KART
DOĞALGAZ FİYATLARI
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
KLİMA SERVİSİ

Kombi Sağlığa Zararlı mı?

Kombi Sağlığa Zararlı Mı?
Kombi Patlar Mı?
Kombi Gaz Kaçırır Mı?
Kombi Güvenli Mi?


Kafanızda bu gibi sorular var ise doğru yerdesiniz, okuyacağınız bu metinde siz değerli okuyucularımıza bu konu başlıklarıyla ilgili bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Kombim patlar mı? kombi güvenli mi? Konuları muayene planlaması yapılırken  akla gelen ve merak edilen konulardan birileridir. Evlerimizde güvenliğimiz yönünden merak edilen sorulardan birileridir. Teknik özellikleri sebebiyle kombilerin, kombi modellerinin patlama ihtimali oldukça düşüktür.

Kombilerin özellikleri nelerdir? Kombilerin Çalışma Sistemi Nasıldır? Kombi Nasıl güvenlidir?

 Kombilerin, bazı durumlarda kendi kendini kapatma ve gaz akışını durdurma mantığına dayalı sistemleri vardır. Yani demek oluyor ki kombilerin patlama ihtimali oldukça ender rastlanan durumdur.

Kombilerde yüksek basınçlı su buharı olmadığı için patlama ihtimalleri çok düşüktür. Kendi içlerinde bir güvenlik mantığına dayalı sistemleri vardır.

Basınçlı kaplar  buharın çok yüksek basıncına dayanamadığı için patlıyordur. İçinde yüksek sıcaklıkta ve basınçta gaz olmayan kaplarda patlama olma ihtimali oldukça düşüktür. Kombilerin içerisinde ise su buharı yoktur yani kazan sistemi bulunmamaktadır. Şebekeden suyu normal basınçla kanallarla iletirken ısıtan bir sistemlerinin olması patlama ihtimalini en aza indirir. Şebekeden gelen su basıncı fazla olduğunda fazla basınca sebep olan su emniyet sistemi üzerinden dışarı aktarılmaktadır.

Kombi kurulum esnasında veya tesisatta kombi sistemine uygun olmayan ekipmanlar kullanılması durumunda kombilerinizde patlama riski yüksektir. Bu sebeple Kombi kurulacaksa, Kombi servisi ile iletişime geçip işi iyi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır.

 

KOMBİ NEDİR ?BİLMEDİKLERİMİZ
İZMİT PROTHERM LEOPARD
SOBA SERVİSLERİ
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
DOĞALGAZ FİYATLARI
Kombi Servisi Verdiğimiz Markalar
İZMİT BAYMAK KOMBİ SERVİSİ
İZGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ
KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ
Kombi Hata Kodları