0532 799 59 42
0262 333 00 88
İLETİŞİM
PETEK TEMİZLİĞİ
KOMBİ BAKIMININ FAYDALARI
YARARLI BİLGİLER
İZGAZ ACİL 187
FATURALARINIZI DÜŞÜRÜN
KALİSTO KOMBİ KART
DOĞALGAZ FİYATLARI
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
KLİMA SERVİSİ

Petekler Nasıl Temizlenmeli?

Merkez Adres: Hacıhasan Mah.İnönü Cad.No:57

Şube Adres   : 28 Haziran Mah.Şefkat Sok.No:13

 Telefon : 02623330088 

 Gsm     : 05327995942 


Kalorifer Petekleri Nasıl Temizlenir?

Özellikle kış aylarında ısınma ihtiyacımız arttığı için peteklerimizi daha çok çalıştırırız ve düzenli bakımı, temizliği yaptırılmadığı takdirde bağzı sorunlar ile karşılaşabiliriz. Özellikle kış aylarında yaşanan ısınma sorunları birçok problemlere yol açabilmektedir. Bu nedenle sorun yaşamamak adına düzenli ve profesyonel bir bakım yaptırmanızı öneririz.

 

Petekleri Kendimiz Temizleyebilir Miyiz?

Petek temizliği ciddi bir konu olunca bağzı müşterilerimiz tabi ki şu soruyu yönlendiriyor; ''Peteklerimizi kendimiz temizleyebilir miyiz?''

Evinizde peteklerinizin sadece dış kısımlarını temizleyebilmektesiniz. Yani yapacağınız temizlik görünürden ibaret olacaktır. İnce bir temizlik yapabilmeniz için peteklerinizi yerinden sökmeniz gerekmektedir. Bu uygulamayı yapmadan önce tabi ki içindeki suyu boşaltmanız gerekmektedir.

1. Adım : Peteklerinizin giriş ve çıkış vanalarını sıkıp kapamanız gerekmektedir.

2. Adım : Peteklerinizin altına suyun dökülmemesi için büyük bir kap koymanız gerekmektedir. Çünkü vanaları gevşettiğiniz anda parkelerinize, zemine petek suyu dökülecektir ve bu da kalıcı lekelere yol açabilmektedir.

3. Adım : Peteklerinizin bağlantılarını açıp yerinden sökebilirsiniz.

4. Adım : Peteklerinizi yerinden söktükten hemen sonra dış yüzeylerini daha detaylı temizleyebilirsiniz.

5. Adım : Daha detaylı temizlik için peteğin içine su tutum güzelce temizleyebilirsiniz. Bu şekilde evinizde kendi peteklerinizi kendiniz temizleyebilirsiniz. Tüm bu yaptığınız işlemlere rağmen bilmeniz gereken 2 detay bulunmaktadır. 1)  Peteklerinizin bağlantısını açtığınız anda, peteklerinizin içine oksijen girmektedir ve bu sebeple peteklerinizin iç kısmı pas tutacaktır. 2) Peteklerinizin içini su ile elden geldiğince yıkamak, peteğin iç kısımlarını temizlemeyecektir. Yani yüzeysel bir temizlik olacaktır.

 
Petekler Nasıl Temizlenir?

Peteklerin temizlenmesi ancak bir kimyasal tesisat temizleme ilacı ve basınçlı petek temizliği makinesi sayesinde olur. Bireysel olarak yapılan suyun tahliye kısmından boşaltılıp tekrar doldurulması sadece tesisatın içindeki kirli suyu temizler tesisatın içine yer edinmiş partiküllerden kimyasal ilaç ile mümkündür.

Kombi Dostu, peteklerin temizlenmesi için gereken her türlü kimyasal madde ve ekipmana sahiptir. Temizleme işleminin bireysel yolu yoktur. Ancak makine sistemi yardımı ile temizleme işlemi yapılmaktadır. Makine sistemini kullanırken doğru kimyasal ürünü seçmek en önemli unsurdur. Uzun zaman içerisinde temizlenmeyen petekler iyi ısı veremediği gibi yüksek fatura maliyetlerini de beraberinde getirmektedir.

Petekleri ayrıntılı olarak kontrol ettiğiniz de alt kısımlarının soğuk olduğunu elinizi kullanarak hissedebilirsiniz. Çoğu kişi havasını alarak bu sorunun üstesinden geleceğini sanmaktadır.Ancak peteklerin hava yapmasının asıl nedeni içinde biriken kir ve tortulardır. Bu kir ve tortular temizlenmeden tam bir hava alma işlemi gerçekleşmez.

Petek temizliği 2 veya 3 senede bir düzenli olarak mutlaka yapılmalıdır.

       Petek temizleme İşlem Süreci

  • İlacın tesisata dökülmesi ve çalıştırılması
  • Petek temizleme makinesinin bağlanarak basınçlı temizlik yapılması
  • Durulama işlemi
  • Reglaj ayarlarının yapılması
  • Peteklerin temizlenmesi işlemi sonlandırılması ve tesisatın test edilmesi

    PETEK TEMİZLİĞİ YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN YAPILAN YANLIŞLAR

    Petek temizliğinde tesisat temiz olmasına rağmen sırf ücret almak için temiz tesisat yapılmakta. Firmamızı servise çağırıp petek temizliği yaptıracak birçok müşterimizi vazgeçirmekteyiz. Gereksiz petek temizliğinin yapılmasının zararı nedir onu da size cevaplayalım. Petekleriniz ek alındığında fabrikasyon olarak iç cephelerine az bir sıvı sürülmekte.

Merkez Adres: Hacıhasan Mah.İnönü Cad.No:57

Şube Adres   : 28 Haziran Mah.Şefkat Sok.No:13

 Telefon : 02623330088 

 Gsm     : 05327995942                                                                        İZMİT/KOCAELİ

 

KOMBİ NEDİR ?BİLMEDİKLERİMİZ
İZMİT PROTHERM LEOPARD
SOBA SERVİSLERİ
DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ
DOĞALGAZ FİYATLARI
Kombi Servisi Verdiğimiz Markalar
İZMİT BAYMAK KOMBİ SERVİSİ
İZGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ
KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ
Kombi Hata Kodları